Campionii la scrabble CNIS-General CNIS-Duplicat CNIS-Anticipaţie CNIS-Compunere CNIS-Libere CR-Individual CNSP CR-Echipe CNSI CNSF CNSA
2017




Dan Laurentiu Sandu Alexandru Lacatis Gheorghe Roman Universitatea Cluj-Napoca


2016 Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Corneliu Faur Corneliu Faur Alexandru Lacatis Dan Laurentiu Sandu Andrei Alexandrov Florin Buhai Locomotiva Bucuresti Universitatea Cluj-Napoca Dan Laurentiu Sandu Mihai Pantis
2015 Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Gheorghe Roman Alexandru Lacatis Dan Laurentiu Sandu Alexandru Gheorghiu Alexandru Lacatis Gheorghe Roman Universitatea Cluj-Napoca Universitatea Cluj-Napoca Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu
2014 Vasile Mihalache Dan Laurentiu Sandu Vasile Mihalache Nicolae Burducea Vasile Mihalache Alexandru Lacatis Septimiu Crivei Corneliu Faur Universitatea Cluj-Napoca Universitatea Cluj-Napoca Claudia Mihai Mihai Pantis
2013 Alexandru Lacatis Alexandru Lacatis Alexandru Lacatis Alexandru Lacatis Vasile Mihalache Corneliu Faur Cosmin Donciu Dan Laurentiu Sandu Universitatea Cluj-Napoca Locomotiva Bucuresti Dan Laurentiu Sandu Mihai Pantis
Dan Laurentiu Sandu
2012 Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Corneliu Faur Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Alexandru Lacatis Cosmin Donciu Dan Laurentiu Sandu Locomotiva Bucuresti Universitatea Cluj-Napoca Claudia Mihai Dan Laurentiu Sandu
2011 Alexandru Lacatis Alexandru Lacatis Alexandru Lacatis Alexandru Lacatis Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Alexandru Lacatis Gheorghe Roman Universitatea Cluj-Napoca Locomotiva Bucuresti Claudia Mihai Dan Laurentiu Sandu
2010 Corneliu Faur Corneliu Faur Corneliu Faur Valentin Craciunica Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Septimiu Crivei Corneliu Faur Petrom Ploiesti Locomotiva Bucuresti Petrom Ploiesti Claudia Mihai Catalin Caba
Mihai Pantis
Dan Laurentiu Sandu
Campionii la scrabble CNIS-General CNIS-Duplicat CNIS-Anticipaţie CNIS-Compunere CNIS-Libere CR-Individual CNSP CR-Echipe CNSI CNSF CNSA
2009 Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Alexandru Lacatis Cosmin Donciu Septimiu Crivei Andrei Spinei Valentin Craciunica Dan Laurentiu Sandu Locomotiva Bucuresti Locomotiva Bucuresti Universitatea Cluj-Napoca Claudia Mihai Mihai Pantis
2008 Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Andrei Spinei Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Alexandru Gheorghiu Valentin Craciunica Dan Laurentiu Sandu Olimpic Campulung Moldovenesc Farul Constanta Locomotiva Bucuresti Claudia Mihai Mihai Pantis
Dan Laurentiu Sandu
2007 Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Alexandru Gheorghiu Alexandru Gheorghiu Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Valentin Craciunica Dan Laurentiu Sandu Locomotiva Bucuresti Olimpic Campulung Moldovenesc Claudia Mihai
2006 Alexandru Lacatis Dan Laurentiu Sandu Corneliu Faur Alexandru Gheorghiu Alexandru Lacatis Alexandru Lacatis Alexandru Lacatis Gheorghe Roman Olimpic Campulung Moldovenesc
Claudia Mihai Dan Laurentiu Sandu
2005 Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Corneliu Faur Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Corneliu Faur Cristian Popescu Locomotiva Bucuresti
Dan Laurentiu Sandu
2004 Alexandru Lacatis Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Corneliu Faur Alexandru Lacatis Dan Laurentiu Sandu Alexandru Gheorghiu Codrut Ticu Farul Constanta

Dan Laurentiu Sandu
2003 Alexandru Gheorghiu Alexandru Lacatis
Alexandru Gheorghiu Vasile Mihalache Corneliu Faur Alexandru Lacatis Dan Laurentiu Sandu Farul Constanta
Claudia Mihai Dan Laurentiu Sandu
2002 Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu
Alexandru Gheorghiu Dan Laurentiu Sandu Dan Laurentiu Sandu Valentin Craciunica Dan Laurentiu Sandu Universitatea Cluj-Napoca
Claudia Mihai Dan Laurentiu Sandu
2001 Valentin Craciunica Septimiu Crivei
Valentin Craciunica Alexandru Lacatis Alexandru Lacatis Alexandru Lacatis Mihai Negrea Universitatea Cluj-Napoca
Claudia Mihai
2000 Alexandru Gheorghiu Alexandru Gheorghiu
Alexandru Gheorghiu Alexandru Gheorghiu Mihai Negrea Alexandru Lacatis Mihai Negrea Olimpia Campulung Moldovenesc
Claudia Mihai
Campionii la scrabble CNIS-General CNIS-Duplicat CNIS-Anticipaţie CNIS-Compunere CNIS-Libere CR-Individual CNSP CR-Echipe CNSI CNSF CNSA
1999 Mihai Negrea Septimiu Crivei
Corneliu Faur Dan Laurentiu Sandu Alexandru Lacatis Valentin Craciunica Dan Laurentiu Sandu Universitatea Cluj-Napoca Universitatea Cluj-Napoca Claudia Mihai
1998 Septimiu Crivei Septimiu Crivei
Corneliu Faur Nicolae Burducea Dan Laurentiu Sandu Alexandru Lacatis Gheorghe Roman Locomotiva Bucuresti
Claudia Mihai
1997 Mihai Negrea Mihai Negrea
Corneliu Faur Gheorghe Roman Alexandru Lacatis Valentin Craciunica Dan Laurentiu Sandu Olimpia Campulung Moldovenesc
Claudia Mihai Dan Laurentiu Sandu
1996 Mihai Negrea Mihai Negrea
Cristian Gheorghiu Catalin Latis Catalin Latis Arcadie Lozan Mihai Negrea Universitatea Cluj-Napoca
Claudia Mihai Dan Laurentiu Sandu
1995 Mihai Negrea Catalin Latis
Valentin Craciunica Mihai Negrea Mihai Negrea Valentin Craciunica Dan Laurentiu Sandu Olimpia Campulung Moldovenesc
Claudia Mihai Dan Laurentiu Sandu
1994 Catalin Latis Alexandru Lacatis
Ilie Socolov Valentin Craciunica Alexandru Lacatis Alexandru Lacatis Gheorghe Roman Olimpia Campulung Moldovenesc
Claudia Mihai
1993 Catalin Latis Alexandru Lacatis
Catalin Latis Catalin Latis Valentin Craciunica Valentin Craciunica Dan Laurentiu Sandu Locomotiva Bucuresti
Claudia Mihai Lucian Manescu
1992 Claudia Mihai Valentin Craciunica
Claudia Mihai Dan Miciu Marilena Panait Dorina Arhip Ruxanda Vasiliu Exploatari Campulung Moldovenesc
Claudia Mihai
1991 Liviu Jerghiuta Liviu Jerghiuta
Liviu Jerghiuta Marius Mihai Liviu Jerghiuta Dan Ghinescu Marius Mihai Trident Constanta


1990 Liviu Jerghiuta Matei Gall Liviu Jerghiuta Dan Ghinescu Liviu Jerghiuta Liviu Jerghiuta


Casa Armatei Ploiesti

Campionii la scrabble CNIS-General CNIS-Duplicat CNIS-Anticipaţie CNIS-Compunere CNIS-Libere CR-Individual CNSP CR-Echipe CNSI CNSF CNSA
1989 Florin Balanescu (TOP'89)



Liviu Jerghiuta

Fortus Iasi Constructorul Sf. Gheorghe Acumulatorul Bucuresti

Dan Ghinescu (CRIS)
1988 Florin Balanescu (TOP'88)






Constructorul Sf. Gheorghe Constructorul Sf. Gheorghe Acumulatorul Bucuresti

Claudia Mihai (CRIS)
1987 Claudia Mihai (TOP'87)



Claudia Mihai (Cupa Campionilor)





1986 Claudia Mihai (TOP'86)










1985 Nicolae Oprisiu (TOP'85)










1984 Tudor Canter (TOP'84)










1983 Ninel Aldea (Stiinta si Tehnica)










1982 Pericle Sufitchi (Stiinta si Tehnica)